Künyemiz

Site zeor media bünyesinde kurulmuş bilgi ve haber amaçlıdır. 

 

YASAL SORUNLAR

Üyelerimiz ve kullanıcılar, sitemizde yazdıkları yazı ve yorumlardan, ekledikleri görsel ve duyunsal materyallerin fikri sınai haklarının kendisinde olduğunu ve/veya bu materyalleri internet ortamında yaymak, kullanmak, paylaşmak, paylaşıma açmak v.b konularda yetkili olduğunu kabul etmiştir. Aksi durumda karşılaşılacak fikri sınai hakka v.b haklara ilişkin taleplerden yazı sahipleri kendileri sorumludur.

Site yönetimimiz sitemizde yer alan tüm yazı, görsel ve duyumsal materyallerin doğruluğunu ve güncelliğini sıkı bir şekilde kontrol etmektedir. Fakat gerek gelişen teknoloji gerekse ülkemizde sık yaşanan yasal değişmelerden dolayı sitemizde sunduğumuz bilgilerde değişiklik olmuş olabilir. Sitemizde sunduğumuz bilgiler yazar ve içerik sağlayıcılar tarafından sıkça geliştirilip güncellense de fiili durumun gerisinde kalabilir. Sitemizde erişilen tüm materyaller siteye verildiği anda sunulmuştur, bu materyallerin güncel durumu ile sitemizde mevcut durumu arasında çeşitli farklılık olabilir. Üyelerimiz ve kullanıcılar bu bilgilerin güncel olmasından kaynaklı olarak site yönetimini sorumlu tutamazlar. Sitemizde yayınlana tüm bilgiler görüş mahiyetindedir. Bu bilgilerden kaynaklı olarak site yönetiminin hiçbir sorumluluğu olmadığını üyelerimiz ve kullanıcılar kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

Üyelerimiz ve kullanıcılar, sitemizde bulunan programlar, yazılı, görsel ve duyunsal materyallerin Fikri Mülkiyet haklarının mülkiyetinin sitede olduğunu kabul etmişlerdir. Site Yönetiminden yazılı izin alınmaksızın sitemizdeki programlar, yazılı, görsel ve duyunsal materyallerin ticari bir amaçla kullanılması aktif link verilmesi durumunu da kapsayacak şekilde yasaklanmıştır. Bu materyallerin, site kodlarının, siteye ait veri tabanlarının bir kısmının yada tamamının herhangi bir amaçla değiştirilmesi, kopyalanması, yayınlanması ve ticarete konu edilmesi yasaktır. Sitemizdeki yazılı, görsel ve duyunsal materyallerin sadece ticari amaç olmaksızın kişisel ihtiyaçlar için kopyalanmasına izin verilmiştir.

Üyelerimiz ve kullanıcılar, sitemiz üzerinden e-posta gönderirken, bilgi girerken ya da başkaca herhangi bir iletişim yolunu kullanırken, siteye, telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kalıcı ve kısıtlaması bulunmayan münhasır bir lisans verdiğini kabul etmektedirler. Site lisansın sağladığı haklar dolayısıyla her tür iletişimi kullanma, kopyasını alma, başkasına lisans verme, değiştirme, başkasına gönderme, insanların bilgisine sunma haklarına sahip olacaktır. Bu lisansın kapsamı dâhilinde, tüm telif hakları, marka ve patent hakları da kısıtlama olmaksızın site yönetimine açık bir şekilde ve geri dönüşü olmaksızın devredilmiştir.

ENGELLENME

Site yönetimi site kurallarına aykırı davranan üyenin üyeliğini iptal etme, askıya alma veya tamamen yasaklama hakkına sahiptir. Site üyelerimiz ve kullanıcılar Kullanım ve Gizlilik şartlarına aykırı davrandığı takdirde erişimlerinin site yönetimi tarafından engellenebileceğini kabul ederler.

İZİN

Site üyelerimiz ve kullanıcılar, kendilerine ait olduklarını beyan ettikleri ve bu beyanlarının gerçeğe aykırı olmasından sorumlu oldukları, tüm yazılı, görsel ve duyumsal tüm materyallerin FSEK kapsamında mali haklarını siteye devrettiklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler. Ayrıca sitede yayınlanan yazılı, görsel ve duyumsal tüm materyalleri bireysel amaçlar haricinde kullanmayacağını ve ticarete konu yapmayacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

SORUMLULUĞUN KISITLANMASI

Site üyelerimiz ve kullanıcılar, siteye girilmesi ve sitedeki verilerin kullanılması hasebiyle haksız fiil, sözleşmenin ihlali, telif hakları v.b nedenlerle doğabilecek direk ya da dolaylı zararlar sebebiyle site yönetiminin sorumlu olmadığı kabul ederler. Site yönetimi site üzerinden çerezler bırakarak kullanıcıların site içi işlemlerini takip edebilir. Üye ve kullanıcılar bu durumda hiçbir hak talebinde bulunmayacağını kabul etmiştir. Site yönetiminin sitenin yayınının aksaması, yazılan içerikteki yanlışlıklar, sitede işlem yapılırken kesintiye yayının kesintiye uğranması v.b olaylardan sorumluluğu olmayacaktır.

Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendisi sorumludur. Sitemiz köşe yazarlarının yazılarından dolayı hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir.

GİZLİLİK

Site üyeleri ve kullanıcıların kayıt olduğu mail adresi ve cep telefonlarına gerektiğinde mail ve mesaj gönderebilecektir. Site üyeleri ve kullanıcıların bu durumu kabul ettiklerini beyan ederler. Yasal mercilerin talebi olmaması halinde site üyeleri ve kullanıcıların site üzerinden yaptıkları yazışmalar gizlidir. Yasal mercilerin talebi olduğu takdirde özel görüşmeler dahi yasal mercilere iletilecektir. Bu durum yasadan kaynaklanan bir vecibe olup gizlilik hükümlerine aykırı sayılmayacaktır.

GÜVENLİK

Üyeler ve Kullanıcılar üyelik şifrelerini oluştururken şifreleri, harf ve rakamlardan oluşacak şekilde, tahmin edilmesi zor şekilde oluşturulmalıdır. Kolay tahmin edilecek doğum tarihi, telefon numarası, futbol takımı, isim ve sıralı harf ya da rakamlardan oluşan şifrelerin kolay ele geçirilebileceğini bildiğini kabul etmiştir.

ALINTI

Üyeler ve Kullanıcılar sitemizde yayınlanan yazılı, görsel ve duyunsal materyalleri başka bir web sitesinde yayınlamak istediği takdirde aktif link vermek zorundadır. Aktif link verilmeden yapılan bütün yayınların Telif Hakkı ihlali doğurduğunu ve bunun sonucunda hukuki ve cezai takibata maruz kalacağını kabul etmişlerdir. Site üzerinden yayınlanan ve sitemizin ürünü olan materyallerin başka sitelerde yayınlanmasında öncelikli olarak www.bilgelog.com adresi kaynak gösterilecek. Daha sonra da kaynak gösterilen içeriğin direk bulunduğu sayfaya aktif link verilme sureti ile alıntı yapılabilecektir. Üyeler ve Kullanıcılar sitede link yayınlarken bu linklerin telif hakkı ihlaline yol açmayacak şekilde yayınlamak zorundadır. Üyeler ve Kullanıcıların yaptıkları link yayınlarından dolayı site yönetimi herhangi bir sorumluluğu kabul etmez. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda site yönetimin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Link verilmesinden sitemizin ilgili siteyi tavsiye ettiği anlamı çıkarılamaz. Verilecek bütün linkler pasif link şeklinde olmak zorundadır.

YETKİLİ MAHKEME

İş bu Kullanım ve Gizlilik Şartlarından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde Türk Mahkemeleri ve Türk Kanunları geçerlidir. Taraflar, Kullanım ve Gizlilik Şartlarından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde Van Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılmıştır.

TEBLİGAT

Site üyeleri ve kullanıcılar kayıt olurken verdiği adreslerinin geçerli adresleri olduğu ve bu adreslerde herhangi bir değişme olduğu takdirde üyelik bilgilerini güncelleyeceğini kabul etmiştir. Site üyeleri ve kullanıcılar kayıt olurken verdiği adresin yasal adresi olduğu ve kendisine bu adresler vasıtasıyla tebligat yapılacağını bildiği ve adreste olmasa bile yapılacak tebligatın geçerli olduğunu kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

GEÇERLİLİK

İş bu sözleşmenin herhangi bir maddesi, emredici yasa hükümleri ve özel yasalara aykırılık teşkil ettiği takdirde başka bir deyişle kanuna aykırı olduğu takdirde sadece ilgili madde geçersiz olacak. Bu geçersizlik durumu diğer maddeleri etkileyemeyecektir.

KURALLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ

Site Yönetimi Kullanım ve Gizlilik Şartlarında belirtilen koşulları tamamını veya bir kısmını dilediği her zaman değiştirebilir, eklemeler yapabilir, çıkarmalar yapabilir. Site yönetimi site uzantısında mevcut olarak verilen her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan çeşitli bilgileri herhangi bir ihtara ya da ihbara hacet kalmaksızın değiştirme, düzenleme, yayını durdurma, yayına son verme hakkını saklı tutar. Site üyeleri ve kullanıcılar bu durumu peşinen kabul etmiştir. Site Yönetiminin siteden link verilen bilgi ve haberleri kaldırması durumunda da bu kural uygulanır. Değişikliler sitede yayınlanma tarihi esas alınarak uygulamaya girer.

Site üyeleri ve kullanıcılar Kullanım ve Gizlilik Şartlarında belirtilen koşulların tamamını okuduklarını ve içeriğini anladıklarını ve bu şartları bilerek siteye üye olduklarını kabul beyan ve taahhüt ederler.

VAN EKONOMİST DERGİSİ 55.SAYI
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Anketler
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
41
0
2
5
12
19
2
Fenerbahçe
37
0
4
4
11
19
3
İstanbul Başakşehir
36
0
3
6
10
19
4
Trabzonspor
35
0
3
5
10
18
5
Alanyaspor
35
0
4
5
10
19
6
Galatasaray
33
0
4
6
9
19
7
Beşiktaş
30
0
7
3
9
19
8
Göztepe
29
0
6
5
8
19
9
Çaykur Rizespor
24
0
9
3
7
19
10
Gaziantep FK
24
0
7
6
6
19
11
Yeni Malatyaspor
24
0
6
6
6
18
12
Denizlispor
22
0
9
4
6
19
13
Gençlerbirliği
21
0
8
6
5
19
14
Konyaspor
18
0
9
6
4
19
15
Antalyaspor
17
0
10
5
4
19
16
Kasımpaşa
15
0
12
3
4
19
17
MKE Ankaragücü
13
0
10
7
2
19
18
Kayserispor
11
0
12
5
2
19
Arşiv
Haber Yazılımı